.:HOME:.
.:O seriálu:.
.:Rasy:.
.:Technologie:.
.:Mythologie:.
.:Postavy:.
.:Herci:.
.:Galerie:.
.:Download:.
.:Guestbook:.
.:Odkazy:.

.:O seriálu:.


Příběh začíná již na začátku 20. stletí, když vědecká expedice oběvila v egyptě kruh z podivného, na Zemi neznámého materiálu , na kterém byly vyryty podivné znaky. Ten byl pak odvezen do USA, kde na něm chvíli bádali, ale když na nic nemohli přijít, zapomnělo se na něj.

Kate, dcera velitele oné expedice však nezapomněla a celá léta hledala někoho, kdo by jí mohl pomoci. Až když byla na jedné přednášce o pravém poslání pyramid, našla koho hledala: přednášejícího Dr. Daniela Jacksona.

Jackson správně rozluštil znaky na kameni patřícímu ke kruhu a určil, že se jedná o Hvězdnou bránu, která dokáže navázat spojení a přenést hmotu do jakékoli jiné brány ve vesmíru.

USAF (Letectvo spojených států) pak provede první misi na planetu Abdyos (sesterskou planetu Země). Jako velitel mise je vybrán plk. Jack O'Nell.

Na Abdyosu poznají, že nejsou ve vesmíru sami, protože zde žijí lidé, zotročení falešným bohem - goauldem Re. Zorganizují revoluci, Rea zabijí a vraccí se zpět na Zemi. Tím začíná vojenský program Stargate (Hvězdná brána)

Velitelem celého projektu je jmenován gen. Hammond a velitelem 1. týmu (SG-1) Jack O'Nell

Seriál sleduje osudy SG-1 jehož členy jsou: plk. O'Nell, maj. Carterová, Dr. Jackson a Te'alc

V průběhu všech osmi sérií poznává SG-1 nové světy, rasy, získává nové technologie a vybíjí Goauldy a Replikátory.

Seriál je velmi akční a někdy vtipný. Myslím, že žádný milovník sci-fi by si jej neměl nechat ujít!

© Arutha 2006